IMPORT WINA

Sto lat temu Węgry były jednym z najważniejszych producentów wina w Europie. Każdy królewski dwór w Europie wznosił toast kieliszkami wypełnionymi szlachetnym złotem Tokaji’a. Kultura winiarska Węgier została jednak znacznie zaburzona poprzez ataki osmańskie w latach osiemdziesiątych XIX wieku, dwie wojny światowe i czterdzieści lat kolektywizacji komunistycznej. Na szczęście niezliczone małe posiadłości uprawiane w całym kraju, w dalszym ciągu wytwarzają wszystkie te szlachetne trunki. I to właśnie chęć krzewienia węgierskiej kultury winiarskiej oraz zamiłowanie do tych trunków sprawiła, iż import win węgierskich stała się nasza pasją.

Z MIŁOŚCI DO WĘGIERSKIEGO WINA

Węgry to szczególnie wyjątkowe miejsce produkcji win z wielu powodów. Jest to związane z topografia państwa, jego historią, wysokim zróżnicowaniem klimatu oraz rodzajami gleb (węgierskie wzgórza bogate są w gleby wulkaniczne i wapienne, które są podstawa dla dobrego winiarstwa). Dodatkowo Kraj ten znajduje się między 46 a 49 równoleżnikiem, który w rzeczywistości ma ten sam zakres szerokości geograficznej, co wiele regionów winiarskich we Francji od Północnego Rodanu do Szampanii.

NASI ODBIORCY

RESTAURACJE

Współpracujemy z kilkoma restauracjami w regionie oferując im nasz pełny asortyment win na co dzień jak i większe dostawy na planowane imprezy i przyjęcia.

HOTELE

Dzięki bliskości ośrodków turystycznych jak Wisła, Brenna, Ustroń w naszej okolicy działa wiele większych i mniejszych hoteli, domów wczasowych, willi. Oferujemy im kompleksową współpracę, niskie ceny przy stałych dostawach oraz możliwość transportu wina od ręki.

B2B

W naszej siedzibie bez problemu każdy mniejszy przedsiębiorca znajdzie wina dla siebie. Mamy specjalnie przystosowaną piwnicę z winami, organizujemy degustacje, uczestniczymy w imprezach i targach branżowych.